Odpowiedzialność dostawców usług hostingowych w świetle projektowanych zmian
Usługi świadczone przez podmioty transmitujące lub przechowujące cudze dane (intermediary service providers – ISP) to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów społeczeństwa informacyjnego.
Pełne sieci - czyli nowe utwory w internecie
Specyfika sieci powoduje, że dostęp do tradycyjnych utworów chronionych prawem autorskim staje się coraz łatwiejszy. Dodatkowo katalog wytworów intelektualnych powiększa się o nowe formy charakterystyczne właśnie dla obszaru online.
HACR
Jeśli wejdzie w życie rozwiązanie proponowane przez Komisję Europejską, sklepy nie będą musiały akceptować wszystkich rodzajów instrumentów płatniczych, nie będą jednak mogły dyskryminować poszczególnych wydawców.
Pieniądz elektroniczny - zbędne pojęcie?
Doradzając przy tworzeniu struktur usług płatniczych opartych na koncepcji pieniądza elektronicznego trudno uniknąć pytania o sens utrzymywania w porządku prawnym takiego pojęcia.
Będzie więcej pieniędzy na innowacje
Pod względem innowacyjności gospodarki Polska zajmuje czwarte od końca miejsce w UE. Dlatego planowane jest większe wsparcie dla wysoce innowacyjnych projektów, które mają szanse na wdrożenie i komercjalizację w Polsce.
Bez cukru - to nie takie proste
Praktyka inspekcji kontrolujących znakowanie produktów żywnościowych nie umożliwia świadomych wyborów konsumenckich, a więc niejako działa wbrew polityce promującej zdrowe żywienie.
Wardyński+ Pierwsza polskojęzyczna aplikacja o tematyce prawnej na iPada już w App Store
Od 19 marca br. w App Store dostępna jest nieodpłatnie aplikacja Wardyński+, powstała z myślą o osobach, którym zależy na mobilnym dostępie do najświeższych informacji prawno-gospodarczych.
Po pierwsze innowacja
Nie zawsze da się stworzyć innowację od postaw. Na szczęście można ją po prostu kupić.
Trudności z wirtualnymi rachunkami
Coraz więcej kłopotów kwalifikacyjnych sprawiają różnego rodzaju wirtualne rachunki oferowane przez podmioty działające na rynku usług płatniczych.
Zaprzestanie przetwarzania danych osobowych
Wiadomo, co zrobić, żeby móc legalnie przetwarzać dane osobowe. Gorzej jest z zaprzestaniem tego przetwarzania. Usunięcie danych nie zawsze jest możliwe. A czy bez ich usuwania można mówić o zaprzestaniu przetwarzania?
Zmiana przepisów dotyczących spamu
Nowelizacja, która zapewne jesienią będzie przedmiotem prac Sejmu, zmienia brzmienie art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną: zakaz spamu będzie dotyczył jedynie komunikatów do „oznaczonego odbiorcy będącego osobą fizyczną”.
E-commerce: regulaminy sklepów internetowych
Czy najpopularniejsze klauzule niedozwolone staną się dozwolone, jeśli sformułujemy je inaczej?