Ku przestrodze: nie każde naruszenie znaku renomowanego zasługuje na ochronę
Sąd może odmówić uznania za czyn nieuczciwej konkurencji zachowania spełniającego jego przesłanki, jeżeli okoliczności faktyczne wskazują, że powód przez dłuższy okres nie podejmował działań przeciwko takiemu zachowaniu.
Kiedy przychód przy opcjach walutowych?
Momentem powstania przychodu w przypadku kontraktów typu forward nierzeczywisty będzie dzień otrzymania zapłaty.
Jedno okienko nie czyni wiosny
Czemu „jedno okienko” nie zapewnia obiecanej oszczędności czasu, analizują Łukasz Koziński i Bartłomiej Wyjatek z Zespołu Prawa Korporacyjnego kancelarii Wardyński i Wspólnicy.
Regulacja cen na konkurencyjnym rynku gazu
Ustalanie taryf dla przedsiębiorstw energetycznych nie jest sprzeczne z wdrażaniem konkurencji na rynku energii, ale nie każda ingerencja organu regulacyjnego w ceny jest prawnie dopuszczalna.
Powództwo o wierzytelność lepiej wytoczyć przed ogłoszeniem upadłości dłużnika
Czasem wierzyciele zwlekają z dochodzeniem swojej należności, nie chcąc dodatkowo pogarszać sytuacji majątkowej dłużnika. W efekcie muszą potem czekać z powództwem do zakończenia postępowania upadłościowego.
Nie każde zastosowanie znaku towarowego prowadzi do zachowania prawa z rejestracji
Umieszczanie znaku towarowego na przedmiotach oferowanych klientom nieodpłatnie nie stanowi tzw. rzeczywistego używania znaku koniecznego do utrzymania jego rejestracji.
Trudny powrót do domu
Sprawy o odzyskanie nieruchomości utraconych wskutek dekretu o reformie rolnej ciągną się w Polsce latami. Ponad dziesięcioletnią walkę byłej właścicielki o zwrot pałacyku w Oborach relacjonuje Magdalena Niziołek z Zespołu Rozwiązywania Sporów i Arbitrażu
Pierwszy wyrok sądu na korzyść klienta, który stracił na opcjach
Sąd uznał, że brak informacji ze strony banku o ryzyku związanym z opcjami walutowymi stanowił wprowadzenie klienta w błąd. Każdą taką sprawę należy jednak rozpatrywać indywidualnie.
Izabela Zielińska-Barłożek: Za więcej czynów szkodzących środowisku kara więzienia
Rozmowa z Izabelą Zielińską-Barłożek, wspólnikiem kancelarii Wardyński i Wspólnicy kierującym Zespołem Prawa Ochrony Środowiska
(Nie)korzystne rozstrzygnięcie sądu polubownego
Czasem korzystne dla wierzyciela rozstrzygnięcie sądu polubownego może okazać się dla niego zupełnie nieprzydatne.
Kodeks karny skarbowy przed Trybunał
Czy na pewno można karać za reklamowanie podmiotów prowadzących działalność w zakresie gier hazardowych – zastanawiają się Adam Studziński i Radosław Teresiak, doradcy podatkowi z kancelarii Wardyński i Wspólnicy.
Grzelak przeciwko Polsce
Nieprowadzenie zajęć z etyki, skutkujące brakiem oceny z tego przedmiotu na świadectwie, jest w opinii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dyskryminacją z powodu religii.